Kerema KultuurikodaFestival 2014 - Kerema Kultuurikoda

Festival 2014

III Pühalepa muusikafestivalil esinevad:

Eesti Filharmoonia Kammerkoor

fin_KKK7532_12

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) on kujunenud üheks tuntumaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas. EFK asutas 1981. aastal Tõnu Kaljuste, kes oli koori kunstiline juht ja peadirigent kakskümmend aastat. Aastail 2001–2007 jätkas tema tööd inglise muusik Paul Hillier. Hooaegadel 2008/2009–2012/2013 oli koori kunstiline juht ja peadirigent Daniel Reuss.

Koori repertuaar ulatub gregooriuse laulust kuni 21. sajandi muusikani. Eriline koht on selles juba aastaid olnud eesti heliloojate loomingul (Pärt, Tormis, Tüür, Grigorjeva, Tulev, Kõrvits, Tulve) ja selle tutvustamisel maailmas. Hooaja jooksul annab koor 60–70 kontserti nii kodu- kui ka välismaal. EFK on teinud koostööd paljude väljapaistvate dirigentide ja orkestritega, nagu Claudio Abbado, Helmuth Rilling, Eric Ericson, Iván Fischer, Neeme Järvi, Paavo Järvi, Nikolai Aleksejev, Andrew Lawrence-King, Roland Böer, Lars Ulrik Mortensen, Frieder Bernius, Louis Langrée, Stephen Layton, Marc Minkowski, Christoph Poppen, sir Colin Davis, Paul McCreesh jt; Norra, Austraalia, Leedu, Praha ja Stuttgardi kammerorkestrid; Londoni Sümfooniaorkester, Mahleri Kammerorkester, Iisraeli Filharmoonia orkester, Berliini Ringhäälingu orkester, Concerto Copenhagen, Concerto Palatino, Salzburg Camerata, Les Musiciens du Louvre-Grenoble, BBC Walesi orkester, Baseli Kammerorkester ning Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Tallinna Kammerorkester.

Koori on kutsunud esinema paljud mainekad festivalid maailmas, nt BBC Proms, Abu Gosh’i muusikafestival, Bergeni rahvusvaheline festival, Salzburgi Pidunädalad, Musikfest Bremen, Salzburgi Mozartwoche, Vale of Glamorgan, Mehhiko Cervantino festival, Schleswig-Holsteini muusikafestival, Edinburghi rahvusvaheline festival, Aix-en-Provence’i festival jt.

Kontserttegevuse kõrval on koori töös olulisel kohal salvestused (plaadifirmadele ECM, Virgin Classics, Carus, Harmonia Mundi, Ondine), mis on võitnud auhindu, sh Grammy-auhinna CD-plaadi „Arvo Pärt. Da Pacem” eest (Harmonia Mundi 2006, dirigent Paul Hillier).

 

Dirigent Heli Jürgenson

 Heli-Jyrgenson


Marcel Johannes Kits ja Katariina Maria Kits

 Katariina Maria ja Marcel Johannes


Floridante

Floridante

Tegemist on täiesti uue, barokkpillidel mängiva koosseisuga, mis on nime saanud G. F. Händeli samanimelise ooperi järgi. Ansambli eesmärk on afektirohke kõrgbaroki muusika esitamine “mente et corde” – südame ja mõistusega.

Ansambli koosseisu kuuluvad:
Ele Raik (barokkoboe)
Meelis Orgse (barokkviiul)
Tõnu Jõesaar (barokktšello)
Saale Fischer (klavessiin).
 

Kolmsada aastat tagasi polnud muusika veel niisugune universaalne ja kõikjal üheselt mõistetav kunst kui tänapäeval. Vastupidi, kahe valitseva rahvusliku stiili ja natuuri vahel – ekstravertsete itaallaste ja väärikust hindavate prantslaste – käis kõva vägikaikavedu, põlastamine ja isegi solvamine. 18. sajandiks said vihavaenlased nii otseses kui ülekantud mõttes keskpõrandal sõbralikult kokku ja tekkis nähtus nimega les gouts reunis e. ühendatud maitsed.

Viimasest innustatuna ongi kokku pandud ansambli peaasjalikult Saksa heliloojate loomingust, ent siiski tuntavalt prantsuse ja itaalia stiilis muusikast, koosnev kava.

 

Peep Lassmann

peep-lassmann


Kalervo Kulmala

Kulmala_Kalervo


Endrik Üksvärav

Endrik_foto


Kammerkoor Collegium Musicale

 


Ulmus Domini

Ulmus Domini koosseisus:
Anne Jalakas – flöödid
Hanna Jalakas – viiul
Ingel Jalakas – viiul
Ott Jalakas – tšello
Samuel Jalakas – trompet

Piletid