Kerema KultuurikodaKerema Kultuurikoda - Kerema Kultuurikoda

Kerema Kultuurikoda

KEREMA KULTUURIKODA

MTÜ Kerema Kultuurikoda asutati 2011. aasta juulis kunagise Suuremõisa vallavanema ja Pühalepa kiriku organisti Gustav Liiti (pildil)  järeltulijate poolt eesmärgiga jäädvustada ja edendada oma kultuurilembese suguvõsa pärandit Hiiumaal.

Oli ju kolmel korral Suuremõisa vallavanemaks valitud Gustav Liit (meie vanavanaisa) kogu oma elu Pühalepa kiriku orelimängija, juhatas sealset laulukoori ja pillimängukoori, parandas külameeste pille ning valmistas ise endale viiuli ja harmooniumi. Orelimängu õppis ta Käinas, helilooja Rudolf Tobiase isa juures.

Kerema Kultuurikoja tegevussuunad:

  • klassikalise muusika festivali ja kontsertide korraldamine. Esimene Pühalepa muusikafestival toimus 2012. aasta augustis.
  • meistriklasside korraldamine professionaalsete muusikute juhendamisel
  • trükiste jm materjalide koostamine ja avaldamine
  • meie, teadaolevalt 1712. aastast, Hiiumaal elanud suguvõsa kultuuripärandi uurimine ja säilitamine.

Kerema Kultuurikoja peamiseks tegevuseks on Pühalepa muusikafestivali korraldamine Hiiumaal, festival toimub igal aastal augustis. Samuti Hiiumaa Kammerorkesteri (HIKO) tegevuse korraldamine ja muusikauudiste portaali Muusikaelu.ee koordineeriine.

MTÜ Kerema Kultuurikoda on lisatud tulumaksusoodustusega MTÜde nimekirja ja annetused Kerema Kultuurikojale on tulumaksuvabad. 

Piletid