Kerema KultuurikodaFestival 2016 - Kerema Kultuurikoda

Festival 2016

5.-7. augustil 2016. aastal toimunud V Pühalepa muusikafestivalil esinesid:

Trio Mediaeval (Norra)
Kammerkoor Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärav
Ulla Krigul (orel)
Klassikatäht 2016 Sten Heinoja (klaver)
Ansambel Yxus
Riho Sibul (vokaal, kitarr)
Pühalepa koguduse naiskoor Anna

Trio Mediaeval (Norra)
Trio Mediaeval_Ingvil Skeie Ljones

Tänavuse festivali väliskülalisena on festivali korraldajatel suur rõõm võõrustada esmakordselt Hiiumaal Grammy nominenti ja plaadifirma ECM artisti "Trio Mediaeval" Norrast (www.triomediaeval.no).  Kontserdi kavas on nii keskaja vaimulikku muusikat kui ballaade ja rahvalaule. Kontsert toimub reedel, 5. augustil kell 20.30 Pühalepa kirikus.

 

 

 

 

 

 

Ulla Krigul (orel)

ulla portree2014-2

 Ulla Krigul on üks Eesti noorema generatsiooni silmapaistvamaid organiste. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli   klaveriõpilasena ning 2006. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri prof. Andres Uibo oreliklassi. Lisaks olid olulised paar aastat Viini Muusika ja Kujutavate kunstide ülikoolis prof. Martin Haselböcki oreliklassis.

Krigul toob regulaarselt igal aastal välja üks-kaks uut soolokava.  Olulisel kohal tegevuses on kammermuusika.
Sageli reisib ta koos oma harmooniumiga mööda Eestit. Sama pilliga võib teda näha ka koos Riho Sibulaga esitamas eesti poeesiat.

Ta on toonud kuulajateni mitmete Eesti noorema põlvkonna heliloojate uudisloomingut.
Nii solisti kui hinnatud kammermuusikapartnerina on Krigul esinenud kõikjal Eestimaa kirikutes, osalenud Tallinna Rahvusvahelisel Orelifestivalil, samuti on kontserdid viinud teda Soome,Lätti,  Austriasse ning Rootsi.

 

 

 

Kammerkoor Collegium Musicale

Collegium Kõrgetasemeline kammerkoor Collegium Musicale loodi 2010. aastal. Koori dirigent on Endrik Üksvärav. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming.

Koor on teinud koostööd erinevate dirigentidega: Tõnu Kaljuste, Darrel Ang (Singapur/Prantsusmaa), Aapo Häkkinen (FIN), Kaspars Putninš (Läti), Jos van Veldhoven (Holland), Simon Carrington (UK), Andres Mustonen, Toomas Vavilov, Mihhail Gerts jt ja orkestritega: Tallinna Kammerorkester, Tallinna Barokkorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Corelli Barokkorkester.

Kuue tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo, Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Soomes, Poolas, Tšehhis, Maltal ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür. Lisainfo: www.collegiummusicale.ee

Dirigent Endrik Üksvärav

Endrik Üksvärav 2 Dirigent Endrik Üksvärav (s 1980 Lihulas) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise erialal (2004, Olev Oja) ja omandanud samal erialal magistrikraadi (2011, Hirvo Surva). Õppinud lisaks trompetit (Aavo Ots), metsasarve (prof Kalervo Kulmala) ja Hollandis Haagi Kuninglikus Konservatooriumis vanamuusika laulu (prof Peter Kooij). Endrik Üksvärav on juhatanud mitmeid puhkpilliorkestreid, kammerorkestreid ja kammerkoore. 2010. aasta sügisel pani ta aluse kammerkoorile Collegium Musicale. Koor on pälvinud kahel korral – aastal 2011 ja 2014 – Eesti Kooriühingult “Aasta koori” tiitli ja Endrik Üksvärav ise “Noor dirigent 2011” preemia. Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapital tunnustas Endrik Üksväravat tulemusliku solisti- ja dirigenditegevuse ning Pühalepa Muusikafestivali algatamise eest 2012.a. aasta-auhinnaga.  Kultuuriministeerium on kahel korral – 2013 ja 2015 – tunnustanud Endrik Üksvärava tegevust riikliku kultuuristipendiumiga.

Klassikatäht 2016 Sten Heinoja

Sten Heinoja

Sten elab Keilas, Mudaaugul, kuhu ta pere kümmekond aastat tagasi Tallinnast kolis. 2-aastaselt emaga Tallinna vanalinnas jalutades olevat Sten märganud vaateaknal klaverit ja keeldunud sealt lahkumast. Kolmandaks sünnipäevaks sai ta kingituseks süntesaatori, 4-aastaselt alustas Sten klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkooli eelklassis. Muusikakeskkooli lõpetas ta 2012. aastal, kuid alates 2011. aastast õppis ta klaverit EMTA klaveriosakonnas prof. Ivari Ilja juhendamisel, mille lõpetas 2015. aastal cum laude.

Sten on edukalt esinenud paljudel konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal. 2014. aastal võitis ta VIII Eesti Pianistide konkursi, pälvides lisaks viis eripreemiat, sh võimaluse soleerida koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Lisaks konkurssidele annab Sten ka regulaarselt kontserte. Ta on üles astunud Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Suurbritannias ning USA-s.

Alates 2015. aastast õpib Sten Londoni kuninglikus muusikakõrgkoolis Royal College of Music, kus talle võimaldati täisstipendium magistriõppe läbimiseks. Klaverimängu harjutamiseks kulub Stenil päevas vähemalt kuus tundi. Steni sõnul on pianisti elukutse parim, mida ta oskab ette kujutada.

Riho Sibul (vokaal, kitarr)

Riho SibulRiho Sibul on eesti kitarrist, laulja ja helilooja. Ta on loonud muusikat rock'n'rollist bluusini ja lüürilistest ballaadidest filmimuusikani. Oma eeskujudena on ta nimetanud Jimi Hendrixit, Jeff Becki, Wayne Krantzi ja Bill Friselli. Kui varasematel aastatel piirdus ta vaid pillimänguga, siis ansamblis Ultima Thule alustas ta ka oma lauljateed.

6. augusti õhtul kell 20.30 Pühalepa kirikus toimuval kontserdil kõlavad Riho Sibula laulud Vladislav Koržetsi, Andres Langemetsa, Joel Sanga ja teiste eesti luuletajate tekstidel. Orelil ja harmooniumil kaastegev Ulla Krigul.

Piletid